Kontakt

Adresa ordinace: 
U proseckého kostela 866/9, 190 00  Praha 9 - Prosek
 
Telefonická spojení:
Pevná linka do recepce k sestře je 274 818 348. Pokud jej nikdo právě nezvedá, může to být tím, že sestra má práci (odebírá krev apod.). 
Z tohoto telefonu je možno přepojit hovor na lékaře. Na toto číslo ale nepište, prosím, sms. Přístroj je neumí zobrazit a služba hlasového předávání sms poskytovaná společností O2 je k nepřežití.
 
Mobilní telefon přímo k lékaři je 606 560 911. Na toto číslo je sms možné posílat. 
Prosím však, abyste volali spíše na pevnou linku, pokud vám jde jen o běžné objednání; lékař nesedí stále u objednávacího systému.
 
e-mail:
Jakékoliv zprávy pište bez zábran na adresu gynekolog@babacare.cz
 

Aktuální informace:

I v této době fungujeme zcela normálně. 
Pokud jde o koronavirus, neděsí nás. To, co nás děsí, je celospolečenská hysterie s tím spojená, včetně vládních opatření. Nemáme ani nejmenší strach, že nás zničí koronavirus, ale (mohu-li parafrázovat bývalého prezidenta Václava Klause) bojíme se, že nás zničí boj s koronavirem.
Proč se nebojíme epidemie koronaviru, vám pomůže objasnit rozhovor s Janem Zrzavým (jehož si nesmírně vážím), který vyšel v březnovém Reflexu jenž si můžete přečíst zde. 
Koronavirus nás neděsí, protože víme, že ani pro nás, ani pro naše pacientky a jejich děti (i ty nenarozené) nepředstavuje žádné podstatné riziko. 
To, čeho se ale bojíme mnohem více, je s ním spojená celospolečenská hysterie a panika. Poněkud nás děsí také pravděpodobně přehnaná opatření vlády, jejichž ekonomický důsledek bude možná srovnatelný s prohranou válkou (viz zde). A ještě více nám nahání strach drastické omezení základních občanských svobod, zdůvodňované vyšším zájmem;  s tím má totiž tento národ bohaté a neblahé zkušenosti.
Měl-li bych tedy tedy parafrázovat slova, která v jiné souvislosti napsal bývalý prezident V. Klaus, řekl bych asi toto: Nebojíme se, že nás zničí koronavirus. Máme jen obavy, aby nás nezničil boj s koronavirem.
27.3.2020
Dr. Alexandr Barták

Aktualita COVID-19:

Dověděli jsme se naději vzbuzující informaci z koronavirového bojiště: v Praze 4 byla najata skupina sprejerů, aby portrétům politiků na veřejně dostupných místech za součinnosti s Městskou policii dosprejovávala na obličej roušky. (Dá se důvodně předpokládat, že tato aktivita položí koronavirus v hlavním městě definitivně na lopatky, a je i potěšitelné, že skupiny mládeže, považované někdy za problémové, se nyní uvědoměle postavily do jednotné fronty našeho lidu v boji proti společnému nepříteli...)

Upozorňuji, že tahle zpráva není vtip, i když to tak vypadá. Říkal to u nás v ordinaci manžel jedné pacientky, který se této akce osobně účastní. A i když bylo náhodou 1. dubna, přísahal, že to není aprílový žert, nýbrž pravda.