Věnujte, prosím, pozornost aktuálním informacím v pravém sloupci!

Ordinační hodiny

PO:       8.15    -   17.00

ÚT:                        14.00   -   18.30

ST:        8.15     -   14.00

ČT:        8.15     -   13.00

PÁ:       8.15      -    11.30 

Prosíme o telefonické objednání předem.

Ordinační hodiny někdy operativně přizpůsobujeme podle případné činnosti lékaře v jiném zdravotnickém zařízení (závisí na možnostech a potřebách lůžkového zařízení), někdy i podle neodkladné porodnické činnosti.

Kdybychom z nějakého důvodu nebyli přítomni, obraťte na tato pracoviště:

Gynekologicko-porodnická klinika nemocnice Na Bulovce https://bulovka.cz/kliniky-a-oddeleni/gynekologicko-porodnicka-klinika/. Toto pracoviště je nedaleko.

Další zařízení, které se přislíbilo postarat o naše pacientky v době naší nepřítomnosti, je ordinace MUDr. Kateřiny Klímové v prostoru prosecké polikliniky, viz https://www.gynclin.cz/

 

Kdybychom z nějakého důvodu nebyli přítomni, obraťte na tuto gynekologickou ordinaci:
MUDr. Vladimír Vacek
Zenklova 37, 180 00 Praha-Libeň
Telefon: +420 284 822 302
mudr.vacek@seznam.cz
https://gynekologiezenklova.cz/o-nas/
 
Další z lékařů, který přislíbil se postarat v případě naší nepřítomnosti o naše pacientky, je kolega z Nemocnice Na Bulovce
 
MUDr. Petr Holý
Mazurská 484/2
181 00 Praha 8
 
Tel.: 283 024 313 (sestra), 283 024 353 (lékař)  
Email:holy@gynekolog.cz
Web: www.gynekolog.cz/holy 
Ordinaci najdete v budově Polikliniky Mazurská v Praze 8 - Bohnicích, 100m od zastávky "Poliklinika Mazurská", BUS linky 144, 177. Dr. Petr Holý i registruje nové pacientky.
 
V případě nutnosti se můžete obrátit i na gynekologicko-porodnické oddělení nemocnice Na Bulovce https://bulovka.cz/kliniky-a-oddeleni/gynekologicko-porodnicka-klinika/.

Aktuální informace:

I v této době fungujeme zcela normálně. 
Pokud jde o koronavirus, neděsí nás. To, co nás děsí, je celospolečenská hysterie s tím spojená, včetně vládních opatření. Nemáme ani nejmenší strach, že nás zničí koronavirus, ale (mohu-li parafrázovat bývalého prezidenta Václava Klause) bojíme se, že nás zničí boj s koronavirem.
Proč se nebojíme epidemie koronaviru, vám pomůže objasnit rozhovor s Janem Zrzavým (jehož si nesmírně vážím), který vyšel v březnovém Reflexu jenž si můžete přečíst zde. 
Koronavirus nás neděsí, protože víme, že ani pro nás, ani pro naše pacientky a jejich děti (i ty nenarozené) nepředstavuje žádné podstatné riziko. 
To, čeho se ale bojíme mnohem více, je s ním spojená celospolečenská hysterie a panika. Poněkud nás děsí také pravděpodobně přehnaná opatření vlády, jejichž ekonomický důsledek bude možná srovnatelný s prohranou válkou (viz zde). A ještě více nám nahání strach drastické omezení základních občanských svobod, zdůvodňované vyšším zájmem;  s tím má totiž tento národ bohaté a neblahé zkušenosti.
Měl-li bych tedy tedy parafrázovat slova, která v jiné souvislosti napsal bývalý prezident V. Klaus, řekl bych asi toto: Nebojíme se, že nás zničí koronavirus. Máme jen obavy, aby nás nezničil boj s koronavirem.
27.3.2020
Dr. Alexandr Barták