KOMFORT

Je to forma zdravotní péče, kdy si pacient připlácí paušální částky v souvislosti s výkonem. Za to se naše zdravotnické zařízení snaží jednak zvýšit komfort služeb, jednak provádět i takové výkony a vyšetření, které sice pojišťovna neuhradí nebo na ně zdravotnické zařízení doplácí, ale které podle našeho názoru do moderní gynekologie a porodnictví patří. Pokud považujeme některá vyšetření za přínosná, jsme ochotni nést i případné finanční sankce zdravotní pojišťovny za překročení limitů. Naopak neobtěžujeme pacientky vyšetřeními a kontrolami, pokud je nepovažujeme za medicínsky přínosné, i kdyby tento krok byl proti našim ekonomickým zájmům. Cílem je, aby návštěva v naší ambulanci byla pro pacientky podle možnosti nikoliv nepříjemným zážitkem.

Příplatek v tomto programu není platbou za výkon hrazený zdravotní pojišťovnou, ale za doplňkové zdravotní služby zdravotní pojišťovnou nehrazené.

Vstup pacientky do režimu KOMFORT je zcela dobrovolný a pokud jej pacientka neakceptuje, není to důvodem k jejímu odmítnutí. Nicméně tento režim preferujeme; nikoliv ani tak z důvodů ekonomických (i když nepopíráme, že se rádi zčásti osvobodíme od svěrací kazajky tzv. „regulací“ zdravotních pojišťoven), ale spíše proto, že taková péče nám (a doufám, že i našim pacientkám) přináší mnohem více radosti a uspokojení. 

Z programu KOMFORT může pacientka kdykoliv vystoupit.

V této souvislosti bychom chtěli upozornit, že pokud jsou o nás na internetu pochvalné zmínky, jsou v naprosté většině od klientek v tomto režimu.

K pochopení, proč máme tyto dva programy, je nutné vědět něco o financování ambulantních specialistů zdravotními pojišťovnami. Koho by to zajímalo, najde krátký článek o této problematice zde.

 

Aktuální informace:

Dnes 22.5.2019 nejde v ordinaci telefon (pevná linka, nešla ostatně už včera). Vina je na straně poskytovatele připojení (O2), který údajně na odstranění poruchy intenzivně pracuje, funkce se obnoví prý do 30 hodin.

Do té doby volejte, prosím, na lékařův mobilní telefon 602128877.