Profil našeho zařízení

 V naší ordinaci se zabýváme především takzvanou reprodukční medicínou, tedy vším, co souvisí s lidským rozmnožováním od početí až po porod. Znamená to od léčby neplodnosti, přes gynekologickou endokrinologii, péči o těhotné ženy včetně ultrazukové diagnostiky (vlastníme jeden z nejlepších ultrazvukových přístrojů, jaký vůbec existuje - viz dole) až po praktické porodnictví. Do reprodukční medicíny patří, i když trochu z druhé strany, i antikoncepce. V těchto oblastech máme o své kvalifikaci, při vší skromnosti, velmi vysoké mínění. V léčbě neplodnosti spolupracujeme především s klinickým centrem ISCARE IVF.

V porodnictví a operativě jsme mnoho let spolupracovali s gynekologicko-porodnickým oddělení nemocnice v Brandýse. Tam náš lékař kdysi po promoci začínal a k tomuto zařízení měl stále sentimentální vztah, lůžkové ženské oddělení s porodnicí však koncem roku 2012 zaniklo. Čest jeho památce. Jistou dobu byla pak naším hlavním partnerem gynekologicko-porodnická klinika nemocnice Na Bulovce, ke které máme nicméně stále velmi blízko (přinejmenším geograficky). V současné době spolupracujeme s porodnickým oddělením Městské nemocnice v Neratovicích.

Krom reprodukční medicíny provádíme jako každé pracoviště ženského lékaře i běžnou gynekologii včetně prevence.

Naproti tomu si příliš nevěříme v onkologii a jakkoliv sporné případy zachycené při preventivním vyšetření ihned předáváme svým kolegům, o nichž víme, že se v tom vyznají. Zklameme i oněch údajně 60% žen, které aspoň jednou za život poznají potíže s udržením moči; tzv. gynekologickou urologií se nezabýváme, protože to neumíme. Také tyto pacientky svěřujeme do péče svých kolegů. Zatím jsme velmi dobrou zkušenost učinili s odborníkem na tuto problematiku Dr. Richardem Havlem, vážíme si i odborných schopností, která má doc. Dr. Michal Otčenášek, CSc.

Ultrazvukový diagnostický přístroj (Voluson E8 Expert)

Aktuální informace:

V době letních prázdnin 
(od 24. července včetně a po celý srpen 2020) 
bude ordinační doba redukována:
 
budeme ordinovat jen v pondělí, úterý a ve čtvrtek 
v obvyklých ordinačních hodinách
 
27.7. - 7.8.2020 budeme mít DOVOLENOU, ordinace nebude v provozu vůbec.

Informace o ordinační době v době vánočních svátků a přelomu roku:

Ordinujeme normálně do 22. 12. 2020. 

23.12.2020 neordinujeme (neboť strojíme doma stromeček a tak podobně).  Pak jsou vánoce a neděle. V pondělí 28. 12. 2020 je ordinace normálně.

29. - 31. 12. 2020 v ordinaci nejsme, pak je Nový rok (a "ke hrobu krok," jak praví lidové rčení), což je státní svátek, který respektujeme,  pak víkend a od 4. 1. 2021 už ordinujeme normálně.

Bude-li kdo v době mého volna potřebovat radu, recept nebo něco takového, emaily čtu stále a telefon 602 128 877 zvedám.

Hezké svátky všem a šťastný nadcházející rok 2021!

Dr. Alexandr Barták