Profil našeho zařízení

 V naší ordinaci se zabýváme především takzvanou reprodukční medicínou, tedy vším, co souvisí s lidským rozmnožováním od početí až po porod. Znamená to od léčby neplodnosti, přes gynekologickou endokrinologii, péči o těhotné ženy včetně ultrazukové diagnostiky (vlastníme jeden z nejlepších ultrazvukových přístrojů, jaký vůbec existuje - viz dole) až po praktické porodnictví. Do reprodukční medicíny patří, i když trochu z druhé strany, i antikoncepce. V těchto oblastech máme o své kvalifikaci, při vší skromnosti, velmi vysoké mínění. V léčbě neplodnosti spolupracujeme především s klinickým centrem ISCARE IVF.

V porodnictví a operativě jsme mnoho let spolupracovali s gynekologicko-porodnickým oddělení nemocnice v Brandýse. Tam náš lékař kdysi po promoci začínal a k tomuto zařízení měl stále sentimentální vztah, lůžkové ženské oddělení s porodnicí však koncem roku 2012 zaniklo. Čest jeho památce. Jistou dobu byla pak naším hlavním partnerem gynekologicko-porodnická klinika nemocnice Na Bulovce, ke které máme nicméně stále velmi blízko (přinejmenším geograficky). V současné době spolupracujeme s porodnickým oddělením Městské nemocnice v Neratovicích.

Krom reprodukční medicíny provádíme jako každé pracoviště ženského lékaře i běžnou gynekologii včetně prevence.

Naproti tomu si příliš nevěříme v onkologii a jakkoliv sporné případy zachycené při preventivním vyšetření ihned předáváme svým kolegům, o nichž víme, že se v tom vyznají. Zklameme i oněch údajně 60% žen, které aspoň jednou za život poznají potíže s udržením moči; tzv. gynekologickou urologií se nezabýváme, protože to neumíme. Také tyto pacientky svěřujeme do péče svých kolegů. Zatím jsme velmi dobrou zkušenost učinili s odborníkem na tuto problematiku Dr. Richardem Havlem, vážíme si i odborných schopností, která má doc. Dr. Michal Otčenášek, CSc.

Ultrazvukový diagnostický přístroj (Voluson E8 Expert)