Profil našeho zařízení

 V naší ordinaci se zabýváme především takzvanou reprodukční medicínou, tedy vším, co souvisí s lidským rozmnožováním od početí až po porod. Znamená to od léčby neplodnosti, přes gynekologickou endokrinologii, péči o těhotné ženy včetně ultrazukové diagnostiky (vlastníme jeden z nejlepších ultrazvukových přístrojů, jaký vůbec existuje - viz dole) až po praktické porodnictví. Do reprodukční medicíny patří, i když trochu z druhé strany, i antikoncepce. V těchto oblastech máme o své kvalifikaci, při vší skromnosti, velmi vysoké mínění. V léčbě neplodnosti spolupracujeme především s klinickým centrem ISCARE IVF.

V porodnictví a operativě jsme mnoho let spolupracovali s gynekologicko-porodnickým oddělení nemocnice v Brandýse. Tam náš lékař kdysi po promoci začínal a k tomuto zařízení měl stále sentimentální vztah, lůžkové ženské oddělení s porodnicí však koncem roku 2012 zaniklo. Čest jeho památce. Jistou dobu byla pak naším hlavním partnerem gynekologicko-porodnická klinika nemocnice Na Bulovce, ke které máme nicméně stále velmi blízko (přinejmenším geograficky). V současné době spolupracujeme s porodnickým oddělením Městské nemocnice v Neratovicích.

Krom reprodukční medicíny provádíme jako každé pracoviště ženského lékaře i běžnou gynekologii včetně prevence.

Naproti tomu si příliš nevěříme v onkologii a jakkoliv sporné případy zachycené při preventivním vyšetření ihned předáváme svým kolegům, o nichž víme, že se v tom vyznají. Zklameme i oněch údajně 60% žen, které aspoň jednou za život poznají potíže s udržením moči; tzv. gynekologickou urologií se nezabýváme, protože to neumíme. Také tyto pacientky svěřujeme do péče svých kolegů. Zatím jsme velmi dobrou zkušenost učinili s odborníkem na tuto problematiku Dr. Richardem Havlem, vážíme si i odborných schopností, která má doc. Dr. Michal Otčenášek, CSc.

Ultrazvukový diagnostický přístroj (Voluson E8 Expert)

Aktuální informace:

I v této době fungujeme zcela normálně. 
Pokud jde o koronavirus, neděsí nás. To, co nás děsí, je celospolečenská hysterie s tím spojená, včetně vládních opatření. Nemáme ani nejmenší strach, že nás zničí koronavirus, ale (mohu-li parafrázovat bývalého prezidenta Václava Klause) bojíme se, že nás zničí boj s koronavirem.
Proč se nebojíme epidemie koronaviru, vám pomůže objasnit rozhovor s Janem Zrzavým (jehož si nesmírně vážím), který vyšel v březnovém Reflexu jenž si můžete přečíst zde. 
Koronavirus nás neděsí, protože víme, že ani pro nás, ani pro naše pacientky a jejich děti (i ty nenarozené) nepředstavuje žádné podstatné riziko. 
To, čeho se ale bojíme mnohem více, je s ním spojená celospolečenská hysterie a panika. Poněkud nás děsí také pravděpodobně přehnaná opatření vlády, jejichž ekonomický důsledek bude možná srovnatelný s prohranou válkou (viz zde). A ještě více nám nahání strach drastické omezení základních občanských svobod, zdůvodňované vyšším zájmem;  s tím má totiž tento národ bohaté a neblahé zkušenosti.
Měl-li bych tedy tedy parafrázovat slova, která v jiné souvislosti napsal bývalý prezident V. Klaus, řekl bych asi toto: Nebojíme se, že nás zničí koronavirus. Máme jen obavy, aby nás nezničil boj s koronavirem.
27.3.2020
Dr. Alexandr Barták